Witajcie,

Żyjemy w czasach, w których najrzadszym zasobem jest czas. Wybierając się do oddziału bankowego w celu wzięcia kredytu bankowego warto dobrze się do tego przygotować aby nie musieć kilkukrotnie wracać do tego samego oddziału z coraz to nowszymi dokumentami lub informacjami.

 

Oto 3 podstawowe zasady dla osoby zatrudnionej na umowę o pracę, która stara się o kredyt:

 

  1. Zabierz ze sobą podstawowe dokumenty – minimalnie każdy bank będzie wymagał od Ciebie dowodu osobistego oraz zaświadczenia o zarobkach na druku danego banku (możesz taki druk pobrać ze strony internetowej każdego z banków). Dodatkowo niektóre banki będą prosić o wyciągi z konta potwierdzające wpływ wynagrodzenia lub deklarację roczną PIT – jeśli tym dysponujesz miej to ze sobą,
  2. Sprawdź w domu swój BIK – bardzo często dochodzi do sytuacji, że nawet nieświadomie zrobimy jakieś małe opóźnienie/ujemne saldo w banku (za późno spłacona rata, nie do końca spłacony limit/karta). Bank bardzo często „zapomina nas poinformować” o takiej drobnej zaległości jak np. 10 zł. To z kolei w nowym banku może być powodem odmowy ze względu na brak wiarygodności płatniczej klienta. Swój raport BIK możecie sprawdzić na bik.pl .
  3. Zabierz małżonkę/małżonka – jeśli jesteś w związku małżeńskim i kwota kredytu przekracza pewien poziom (standardem dla większości banków jest kwota 20.000-30.000 zł kredytu z małymi wyjątkami). Bank będzie chciał wtedy aby Twój małżonek wyraził zgodę na ten kredyt lub wręcz przystąpił do umowy kredytowej jako współkredytobiorcą. Wyjątek: macie rozdzielność majątkową (zabierz stosowny dokument ze sobą),

Dzięki tym 3 prostym zasadom ograniczysz do minimum donoszenie dokumentów/informacji do banku i zwiększysz szansę na pozytywne załatwienia swojej sprawy w banku. Alternatywą jest skorzystanie z profesjonalnego biura finansowego takiego jak EGIDA Finanse z Olsztyna i powierzenie jemu całości obsługi w tym temacie.

Pozdrawiam,

Daniel Kamiński