Witajcie,

Sezon rowerowy można uznać za otwarty. Podczas wiosennych wycieczek warto pamiętać o ochronie dla siebie, innych, a także dla roweru. Rośnie także liczba wypadków z udziałem posiadaczy dwóch kółek. W  ramach OC Rowerzysty można za niewysoką składkę zabezpieczyć siebie i swój sprzęt. Podajemy także inne sytuacje gdzie ubezpieczenie przyda się:

  1. Wypadek rowerowy – w 2016 roku doszło do ponad 800 wypadków na ścieżce rowerowej. To informacja dla nas, że nawet na wyznaczonych trasach dla rowerów możemy czuć się niebezpiecznie. W razie wypadku przyda się także Assistance rowerowy, dzięki któremu nie będziemy musieli martwić się o nasz sprzęt.
  2. Awaria roweru w trakcie podróży,
  3. Leczenie po wypadku rowerowym – z Assistence rowerowym ubezpieczyciel zapewnie i pokrywa koszty: wizyty pielęgniarki w domu, dwóch wizyt lekarza specjalisty, wizyty u rehabilitanta, psychologa czy dentysty.
  4. Kradzież z włamaniem – kradzieże rowerów z zamkniętych miejsc nie należą do rzadkości. Niektóre statystyki podają nawet, że co 7 minut w Polsce ginie jeden rower. Dzięki Assistance rowerowemu otrzymasz rekompensatę finansową za skradziony rower. Pamiętaj, aby zachować dokumenty zakupu (fakturę, paragon), które pozwolą ocenić wartość roweru.

Macie jakieś pytania? Zapraszamy do nas na kawę!

Szerokiej drogi 😉

 

Pozdrawiam

Michał Gumowski